Hedeflerine Doğru

Hayatında seni mutlu eden ve seni heyecanlandıran hedeflerin varsa onları hiç zaman kaybetmeden, hemen şimdi yapmaya başla. Hedefin ne olursa olsun hiç erteleme ve ilk adımını at. Küçük adımlarla ilerle. O şekilde ilerler isen hedeflerine ulaşma yolunda yorulmazsın, bıkıp vazgeçmezsin. Her gün o hedefin için zaman ayır, bir şeyler yap. Üzerinde çalışman gerekiyorsa çalış.

Bu süreçte sonuca ulaşacağına bütün kalbinle inan. İnan ki seni hiçbir zorluk ve yaşamında hiçbir koşul, hiçbir şey yıldırmasın. Çünkü sen her şeyi, hayal ettiğin ve ulaşmak istediğin her şeyi başarabilirsin.

Motivasyonunu ve enerjini yüksek tut. Yüksek enerjin sana içindeki gücü gösterecektir.

Peki ne yapmak istediğini, hangi hayaline ulaşmak istediğini biliyor musun? Belirledin mi? Bence o senin kalbinin hissettiği, kalbinin attığı yerde. Kalbine bir dön ve bak. Ona sor. Kalbin seni bu yönde çok iyi bir şekilde yönlendirecektir.

Bana göre hayat amaçlarını belirlemek kendini bulmak demektir. Senin istediklerin ve yaptıkların senin yaşamında iç dünyanı yansıtır. Ve bu yansımalarda kendini çok yakından görürsün, kendini izlersin.

Sakın unutma: Sevgi ile emek verirsen, sana emeklerinin karşılığı sevgi ile geri dönecektir. Bu emeklerinin meyvelerini toplamak seni gururlandıracaktır. Kendinle gurur duymaya hazır mısın? Hazırsan lütfen hedeflerinin doğrultusunda ilk adımını at ve başla.