Değişimin için kendi yolculuğunu sen seç

Her zaman sevdiğin işlerle meşgul ol. Bu sana iyi gelecek.

Her zaman en iyisine odaklan, çünkü bunu yapman sana bütün güzellikleri getirecektir.
Bide sevdiğin şeylere biraz duygularını ve hislerini de yüklersen bak o zaman neler oluyor…Hayatındaki değişimler tek tek belirecek.

Güzellikleri düşündükçe, iyiye ve sevgiye odaklandıkça bunlar sana kat kat dönecek, göreceksin…

Hayatını baştan yaratmaya hazır mısın ?Hiç zaman kaybetmeden değişim başlasın. Sakın unutma değişim sadece senin elinde ve değişimi sadece sen yaratabilirsin.

Nereden başlayacağını bilmiyorsan sana bir ipucu vereyim. Kendinden başlayacaksın. Sen değişirsen bütün hayatın değişir.

Kendini sevmekle başlayabilirsin mesela. Kendini sevmek kendine değer vermek demektir. Kendine değer vermek kendine zaman ayırmakla başlar. Bu senin değişimin için en önemli noktalarından biridir.

Kendinle baş başa zaman geçirmek aynı zamanda kendini daha iyi tanımana yol açar ve içindeki o sonsuz gücü ortaya çıkarır. Kendinle zaman geçirirken çok fazla sayıda yeni ve faydalı fikirler üretirsin. Üretkenliğin ve yaratıcılığın artar ve gelişir. Kendi içine dönersin ve oradaki gücünü keşfedersin. Bu içine doğru güzel bir yolculuğa dönüşür. Bu yolculuğunda kendinle ilgili çok şey öğreneceksin. Bu senin kendini keşfetme yolculuğun olacak.

Sevdiğin ve yapmak istediğin şeyleri tespit et. Kendine “Beni en çok ne mutlu eder, ne yaparsam ve ne ile uğraşırsam beni mutlu edecek ?” sorusunu sor. Bu sorunun cevabına odaklan ve gerekirse bu cevabı bulmak için kendine zaman tanı. Bence bu sorunun cevabını bulabilirsin. Seni heyecanlandıran şeyler neler ? Belirli bir şeyle uğraşırken, ilgilenirken veya bir şey yaparken sana iyi gelen, seni mutlu eden ve içini kıpır kıpır eden şeyi içine dönerek, kalbine sorarak , kalbinin hissiyatına güvenerek ,hatta kendinle baş başa kalarak ve kendinle yüzleşerek bulabilirsin, buna açıklık verebilirsin.

Peki, hiçbir şey mi seni mutlu etmedi? Hiçbir konu ile ilgilenmek de mi sana zevk vermedi? O zaman sana şunu önerebilirim. Dene, deneyimle . İçindeki motivasyonunu güçlendir ve denemeye başla. Elinden geldiğince farklı şeyleri dene, farklı şeylere göz at. Daha önce hiç yapmadığın bir şeyi yap mesela. Hiçbir şey zor değil emin olabilirsin. Her gün yaptığın şeylerden farklı bir şey dene, farklı bir adım at. İlk adımını atmak için geç değil ve başlaman için en doğru zaman bugün.

Hayatının değişmesini istiyorsan, hayata farklı açılardan bakmak istiyorsan, hayatın zor yanlarını değil de kolay yanlarını görmek istiyorsan, aynı zamanda ufkunu da genişletmek istiyorsan farklı şeyleri denemelisin. Bu sürece aynı zamanda çokça duyduğumuz konfor alanından çıkmak denir. Konfor alanından çıkmalısın ve bazı zincirleri kırıp başka yolları denemelisin.

Bu sürecin sonunda ” Beni en çok ne mutlu eder?” sorusunun cevabını bulmuş olacaksın. Bu cevap senin hayatını büyük ölçüde yönlendirecektir ve kendi hayat yolculuğunun rotasını özgürce, hiçbir şeye ve hiç kimseye bağlı kalmadan sen çizeceksin.